Pomoc v době bezpráví – zpráva z konference

Zaplněný přednáškový sál Ostravského muzeaKonference Pomoc v době bezpráví se stala naší dosud nejnavštívenější akcí. Přednáškový sál Ostravského muzea zaplnilo ve čtvrtek 12. září přes 45 hostů z řad pedagogů, odborníků i zástupců města Ostrava.

Programem konference účastníky provedl a do problematiky zasvětil novinář a historik Petr Brod.

Prvním bodem konference byla přednáška dr. Aleny Wagnerové o dvou spravedlivých ženách, Mileně Jesenské a Olze Fierzové. Následovalo promítnutí ukázky z dokumentárního filmu o Přemyslu Pitterovi, jehož byla Olga Fierzová blízkou spolupracovnicí,  Milujte své nepřátele.

ZÁZNAM Z KONFERENCE KE SHLÉDNUTÍ

Po přestávce následovala beseda s paní Zuzanou Skácelovou, která se během války dočkala pomoci „obyčejných“ lidí, a panem Luďkem Eliášem, vězněm Terezína, Osvětimi a Schwarzheide.

Po skončení konference byl účastníkům umožněn vstup na dvě výstavy Ostravského muzea – Nezapomněli jsme na ně? Stopy židovských rodin v Ostravě a Vedem – Cesta terezínských kluků stále pokračuje v Ostravě.

Fotografie z konference (autor: Viera Gřondělová, Ostravské muzeum)

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky, Semináře pro učitele. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.