Co nabízí OVK Brno na podzim 2012

Oddělení pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze (OVK ŽMP) připravuje ve své brněnské pobočce několik akcí na druhé pololetí roku 2012. Mimo stálé nabídky vzdělávacích programů přímo v pobočce na tř. Kpt. Jaroše 3 lze v Brně do 25. září navštívit v Moravském zemském muzeu výstavu nazvanou V boji a utrpení/brněnští Židé v osudových momentech XX. století. Výstava se od svého březnového otevření setkala s velkým ohlasem veřejnosti. Pro žáky a studenty je zde možnost objednání komentované prohlídky a návazného vzdělávacího programu

Na měsíc říjen je pro školy připraven ve spolupráci s Regionálním muzeem Mikulov Týden s dílnami Židovského muzea, který se uskuteční ve dnech 8. – 12. října v prostorách zámku v Mikulově. Vybrat si lze z dílen Badatel, Hanin kufřík či Holocaust v dokumentech. Tato nabídka volně navazuje na Dny židovské kultury v Mikulově.

Na 9. listopad je připraven ve spolupráci s Muzeem romské kultury vzdělávací interaktivní program, který se uskuteční v rámci Mezinárodního dne boje proti fašismu a antisemitismu. Ve dnech 12. – 14. listopadu můžete navštívit v prostorách OVK ŽMP Brno jedno ze tří představení Divadla Kufr Židovka aneb Žonglování se životem. Hra netradičním způsobem využívá žonglérského umění k vyjádření pocitů a představ židovské dívky, která se stala součástí nacistické mašinérie. Po divadelním představení bude následovat beseda s pamětníkem holocaustu.

V nabídce OVK Brno nechybí ani vzdělávací program určený pedagogům. Akreditovaný seminář Židé, dějiny a kultura je naplánován ve dvou dvoudenních termínech. Na pondělí a úterý 22. a 23. října je připraven blok Dějiny Židů a tradice a zvyky Židů, na čtvrtek a pátek 15. a 16. listopadu blok Antisemitismus, šoa a stát Izrael. Po skončení semináře obdrží účastníci osvědčení o absolvování.

Více o uvedených akcích a možnostech přihlášení naleznete na webových stránkách www.jewishmuseum.cz, www.mzm.cz, www.divadlokufr.net.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.