Dosud nejnavštívenější konference, Terezínský rodinný tábor v Osvětimi a tradice připomínání, proběhla 8. března 2013

Konference terezínský rodinný tábor v Osvětimi a tradice připomínání V pátek 8. března, v den, kdy si připomínáme vraždu více než 3 700 československých občanů v osvětimských plynových komorách, proběhla v prostorách Oddělení pro vzdělávání a kulturu Židovskéhho muzea v Praze konference pro pedagogy s názvem Terezínský rodinný tábor v Osvětimi-Birkenau a tradice připomínání. 

Unikátního programu konference se zúčastnilo více než 30 pedagogů z celé České republiky.

Po úvodní přednášce historika Michala Frankla Kultura připomínání v české tradici dostali účastníci konference možnost zúčastnit se tradiční tryzny v Pinkasově synagoze.

Konference terezínský rodinný tábor v Osvětimi a tradice připomínání

Poté následoval hlavní a jistě také nejzajímavější bod programu – beseda s pamětníky Terezínského rodinného tábora v Osvětimi-Birkenau.

Konference terezínský rodinný tábor v Osvětimi a tradice připomínání

Besedu následovala přednáška historika Tomana Broda Terezínský rodinný tábor a jeho  význam. Posledním bodem programu pak byla prezentace metodiky Pomáhat nejslabším – své zkušenosti s metodickým materiálem ostatním pedagogům předala paní Alena Zina Janáčková.

Ohlasy účastníků konference byly velice pozitivní a my doufáme, že se nám i při dalších akcích podaří nastavenou laťku udržet.

Program konference ve formátu PDF

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky, Semináře pro učitele. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.