Židovské obce dnes a jejich vztah k antisemitismu a rasismu – ZPRÁVA Z KONFERENCE

Konference Židovské obce dnes a jejich vztah k antisemitismu a rasismu15. října jsme, stejně jako v minulém roce, připravili v rámci festivalu Dny židovské kultury konferenci pro pedagogy. V olomouckém Divadle hudby si účastníci konference tentokrát vyslechli příspěvky o současnosti českých židovských obcí a jejich pohledu na současný antisemitismus a rasismus.

Příspěvkem s názvem „Rasismus je je jeden“ zabývajícím se paralelami mezi historií a současností konferenci zahájil pan František Kostlán.

Druhý příspěvek prvního bloku konference, „Jak žijí dnes Židé v České republice a jaký mají vztah k projevům rasismu?“, přednesla paní Marta Malá, ředitelka Nadačního fondu obětem holocaustu.

ZÁZNAM Z KONFERENCE KE SHLÉDNUTÍ

Druhý blok programu byl věnován otázce vzdělávání proti rasismu. Příspěvek o spolupráci Židovské obce Brno a Muzea romské kultury přednesla lektorka muzea, paní Julie Svatoňová.

Na konferenci navázala beseda se zástupci současných českých židovských obcí, která se konala v Mozarteu Arcidiecézního muzea.

Konference Židovské obce dnes a jejich vztah k antisemitismu a rasismu

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky, Semináře pro učitele. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.